65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı, otobüs ücretsiz mi?

featured
service

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, Türkiye genelindeki tüm özel halk otobüslerinin yalnızca her ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacağını bildirdi.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM KALKTI MI?

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) üyeleri, Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) içlerinde 65 yaş üstü vatandaşların da olduğu ücretsiz taşıma hakkı olan 18 farklı grup hakkında karar aldı.

Şehit ve gazi aileleri, emniyet ve basın mensuplarının ücretsiz taşımadan sürekli yararlanabileceğini aktaran Soydaş, şunları kaydetti:

* Bakanlığın verdiği 2 günlük taşıma desteğine biz de 2 günlük bir fedakarlık yapalım. Daha önce açıkladığımız dört grup dışında kalan ve ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcularımızı her ayın 1’i ile 4’ü arası taşıyalım.

* Geri kalan kısımdan da rica ediyorum. Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak. (AA)

Büyükşehir Belediyelerine bağlı olan otobüs, metro, vapur gibi toplu taşıma araçları için 65 yaş üstü ve ücretsiz biniş hakkı olan diğer gruplar ücretsiz yolculuk yapmaya devam edebiliyor.

ANKARA’DA GERİ ADIM ATILMIŞTI

Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da 65 yaş üstü ücretsiz yolcuları taşımayacaklarını duyuran özel halk otobüsü sahiplerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından sert tepki göstermiş, ücretsiz yolcu taşımayan otobüslere yönelik yasal işlem yapılacağını ve gelir desteği verilmeyeceğini belirtmişti.

Ardından Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) yaptığı açıklama ile Ankara’daki halk otobüslerinde, ücretsiz biniş kartlarına ilişkin tartışmalara bir çözüm bulunana kadar tüm ücretsiz biniş kartlarının geçerli olacağı açıklamıştı.

65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı, otobüs ücretsiz mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir