Ankara’da frenleri tutmayan iş makinesi park halindeki araçlara çarptı

featured
service

Ankara’nın Mamak ilçesinde frenleri tutmayan bir iş makinesi, park halindeki 4 araca çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı.

Freni tutmayan iş makinesi park halindeki araçlara çarptı: 2 yaralı

Çarpmanın etkisiyle otomobil ve direk arasında sıkışan vatandaşlar hastaneye kaldırıldı

ANKARA – Ankara’da frenleri tutmayan iş makinesi, park halindeki 4 araca hasar verirken çarpmanın etkisiyle 2 kişinin de yaralanmasına sebep oldu.

Olay akşam saatlerinde Mamak ilçesi Harman mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, belediye için çalışan özel bir şirkete ait asfalt düzlemek için kullanılan silindir aracının frenleri tutmadı. Aşıklar sokak üzerinde yokuş aşağı kontrolsüz biçimde sürüklenen iş makinesi, park halindeki 4 araca maddi hasar verdi. O esnada kaldırımda yürüyen 2 vatandaş ise, çarpmanın etkisiyle otomobil ve ışıklandırma direği arasında sıkıştı. Yaralı vatandaşlar hastaneye kaldırılırken, hasar gören otomobillerin sahipleri ise isyan etti.

“Benim hatasız arabam pert oldu”

Büyük hasar gören otomobillerden birinin sahibi olan Türkeş Doğan, “Yukarıda asfalt çalışması yaptılar. Orada kullandıkları silindir aracı tıra yüklemek için getirirlerken kaçırmışlar, bizim araçlara hasar verdi. Silindirin frenler tutmayınca üzerindeki şoför de kendisini yere atmış. Burada 4 tane araç hasar gördü. Üstelik şoförün de ehliyeti yokmuş. Benim hatasız arabam pert oldu. Arabamın önden, arkadan ve yandan hasarı var. Silindirin çarpmasıyla komşumun ayağı benim arabanın yanında sıkıştığı için kırılmış, şuanda hastanede yatıyor. Direkle aracın arasında kalmış, iki tane yaralı var. Kesin olarak bilmiyorum ama silindir aracı belediyeye çalışan bir firmaya ait” dedi.

Ankara’da frenleri tutmayan iş makinesi park halindeki araçlara çarptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir