Çankaya Köşkü yeniden inşa edildi: İşte sebebi…

featured
service

Cumhuriyet kurulmadan bir önceki 28 Ekim 1923 akşamını anlattığı ‘Son Akşam Yemeği’ filmi 27 Ekim’de vizyona girecek.

99Gbcntjq0Eiyvlqen1Jaa

Çekimlerinin çoğu Ciner Stüdyoları’nda kurulmuş dekor sette gerçekleştirilen film için Çankaya Köşkü ve Ankara Garı gibi mekanlar üzerinde incelemeler yapıldı, arşivlerden orijinal fotoğraflar incelenerek, aslına uygun bir dekor inşa edildi.

Tmcod5Whtecawfdjjkqyya

Filmde başrol oyuncularının kostümleri dönemin renk, çizgi ve stilleri üzerinden ve söz konusu karakterlerin fotoğraf ve videoları kaynak alınarak sıfırdan tasarlandı ve dikildi.

Ayla Hacıoğulları ve Vilmer Özçınar’ın senaryosunu kaleme aldığı yapımın yönetmen koltuğunda Levent Onan oturuyor.

Filmin sanat yönetmeni Mertkal Kanibelli yaptığı açıklamada, sahne, dekor, kostüm tasarımcısı olduğunu ve uzun yıllardır sektörde bu işi yaptığını belirterek, “Genelde reklam filmleri için çalışırken birden proje önümüze geldi. Öyküyü okuduğumuzda etkilendik. Çok kısa zamanda bu işi yetiştirebilmek için çalışmaya başladık. Hemen Ankara’ya gittik, tarihsel araştırmalarımızı yaptık” dedi.

Tmcod5Whtecawfdjjkqyya 001

Üç hafta içinde geniş kapsamlı bir set kurduklarını aktaran Kanibelli, “Hem asistanlarıma hem de bu işi yapan ustalara teşekkür ediyorum. Çünkü hepimiz sayesinde bu iş yetişti” ifadesini kullandı.

Çankaya Köşkü yeniden inşa edildi: İşte sebebi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir