Gaziemirliler 100. yılda Atatürk’ün huzuruna çıktı

featured
service

İzmi’de Gaziemir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Meclisi’nin üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile beraber Ankara’ya giderek Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı. Beş otobüslük kafileyle düzenlenen geziye, belediye başkan yardımcıları da katıldı.

Kafile, Türk ulusunun yaşadığı derin acıyı simgeleyen üç kadın ve üç erkek heykeli ile güç ve kudreti temsil eden aslan heykellerinin yer aldığı Aslanlı Yol’dan ilerleyerek Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgâhına ulaştı. Halkın egemenliğinin kabul edildiği, Cumhuriyet yönetiminin kabul edilişinin 100. yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahına gelerek saygılarını sunan heyet, Atatürk’ün mozolesine çiçek sundu. Duygu dolu anlar yaşayan kafile, Ulu Önder’in yolundan ayrılmama sözü verdi.

112219627 Gaziemirliler 100. Yilda Ataturkun Huzuruna Cikti 3

“YORULMADAN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

112232669 Gaziemirliler 100. Yilda Ataturkun Huzuruna Cikti 7

Başkan Arda ve beraberindeki kafile daha sonra rehberler eşliğinde Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, 1. ve 2. Meclis’i ziyaret ederek, bu tarihi yerler hakkında bilgi aldı. Ziyaretlerin ardından heyet, İzmir’e döndü.

Gaziemirliler 100. yılda Atatürk’ün huzuruna çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir