Kızılcahamam Belediyesi hangi partide? Kızılcahamam Belediye Başkanı kimdir? 2019 Kızılcahamam yerel seçim sonuçları…

featured
service

2024 yerel seçimleri yaklaşıyor. 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi 2019’da yapılan seçim sonuçları merak ediliyor. Kızılcahamam Belediyesi hangi partide? sorusu da bu nedenle araştırılıyor. Kızılcahamam, 1712 kilometrekarelik bir alanı kaplar. İç Anadolu ile Karadeniz arasında geçişi sağlar. Köroğlu Dağları ilçenin en önemli dağı, Sakarya Irmağı’nın kollarından biri olan Kirmir Çayı da ilçedeki en önemli akarsudur. Peki, 2019 Kızılcahamam Belediye Başkanı kim seçildi? İşte Kızılcahamam yerel seçim sonuçları 2019!

KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 yerel seçimlerinde Kızılcahamam için 24.806 oy kullanıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Süleyman Acar %60,28 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Kızılcahamam Belediyesi AK Parti tarafından yönetiliyor.

KIZILCAHAMAM BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ACAR KİMDİR?

Süleyman Acar, 30 Mart 1970 tarihinde Kızılcahamam’da doğdu. İlk ve orta okul öğrenimini Kızılcahamam’da tamamladı. Lise öğrenimine Çamlıdere İmam Hatip Lisesi’nde başladı ve Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nde devam etti, 1988 yılında mezun oldu. Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümü mezunudur. 

1994-1999 yılları arasında Kızılcahamam Belediyesi’ne bağlı Kızılcahamam Jeotermal A.Ş. ‘de muhasebe müdürü olarak çalıştı. 1999 yılında kendi Mali Müşavirlik Bürosunu açtı. 2013 yılında Kamu Gözetim Kurumu’ndan Bağımsız Denetçilik unvanı aldı. 

Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak çalışma hayatına devam etti. 2019 yılı 31 Mart yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday olarak seçimi kazandı ve Kızılcahamam Belediye Başkanı oldu.

Kızılcahamam Belediyesi hangi partide? Kızılcahamam Belediye Başkanı kimdir? 2019 Kızılcahamam yerel seçim sonuçları…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir