‘Yıkılacak kulelerde’ konuşmuşlar: Meral Akşener Ankara için teklif götürdü iddiası

featured
service

Gazeteci Barış Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken bir kulis bilgisi paylaştı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara’daki bir araya geldiği isimlerle ilgili kulis bilgisi paylaşan Yarkadaş “Bu akşam Ankara’da enteresan bir yemek yapıldığı bilgisine ulaştım. Sinan Aygün, Abdülkadir Aksu, Cemil Çiçek ve Meral Akşener TOGO’da yemekte buluştular” ifadelerine yer verdi.

“TEPKİ İSTİFALARI GELEBİLİR”

Yarkadaş “Oktay Vural’ın da katıldığı yemekte, iddiaya göre Sinan Aygün’e ‘Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’ teklif edildi. Sinan Aygün’ün teklifi değerlendirip öyle karar vereceği belirtiliyor. Öte yandan, Sinan Aygün İyi Parti’nin adayı olursa, bazı İYİ Partililer tepki için istifa edebilir” dedi.

KARŞI KARŞIYA GETİRMİŞTİ

Kulelerin mühürlenip, mahkeme tarafından yıkım kararı verilmesi Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasında uzun süren karşılıklı tartışmalara neden olmuştu. 

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMA 

Söz konusu iddia hakkında İYİ Parti’den bir açıklama geldi. T24’ten Eray Görgülü’nün aktardığı açıklamaya göre “Sayın Genel Başkanımızın rahatsızlığı döneminde, Sayın Çiçek ve Sayın Aksu, telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletmiş, o görüşmede bir araya gelme temennisi de dile getirilmiştir. Sayın Cemil Çiçek, Sayın Abdülkadir Aksu, Sayın Oktay Vural’ın katılımıyla, Sayın Sinan Aygün’ün ev sahipliğinde davet üzerine gerçekleşen sohbette, iddia edildiği gibi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık konusu asla gündeme gelmemiştir. Söz konusu buluşma gizli bir buluşma olmadığı gibi, gizli bir gündemi de yoktur” dendi. 

 

‘Yıkılacak kulelerde’ konuşmuşlar: Meral Akşener Ankara için teklif götürdü iddiası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir