Yurt Dışından Getirilen Telefonlara Yeni Düzenleme Sınırlamalar Arttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurt Dışından Getirilen Telefonlara Yeni Düzenleme: Sınırlamalar Arttı

Tek Telefon Sınırı Getirildi

Yurt dışından yolcu beraberinde Türkiye’ye getirilen cep telefonları için yeni sınırlamalar getirildi. Artık yolcular gümrük vergisini ödeseler bile sadece bir telefon getirebilecek. İkinci bir telefonun getirilmesi ise tamamen yasaklandı.

Gümrük Vergisi Ödense Bile İkinci Telefone Yasak

Sabah gazetesinin haberine göre, yapılan düzenleme ile yurtdışından yolcu beraberinde getirilen birden fazla cep telefonunun fazladan gümrük vergisi ödenerek yurda sokulması uygulamasına son verildi. Yeni kurala göre, gümrük vergisi ödenmiş olsa dahi ikinci telefon getirilmek istendiğinde, bu telefona gümrükte el konulacak.

El Konulan Telefonların İadesi Mümkün

Yolcuların yurtdışına tekrar çıkmaları durumunda, el konulan telefonları kendilerine iade edilecek. Ancak bu telefonların 3 aya kadar gümrük ambarlarında bekletilmesi talep edilebilecek.

180 Gün Kullanım Süresi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye’ye getirdikleri telefonlarını 120 gün yerine 180 gün kullanmalarına olanak tanıyan düzenlemenin 1 Mart 2024’te yürürlüğe gireceğini açıklamıştı. Bu düzenleme, yurt dışından getirilen telefonların kullanım süresini uzatarak kullanıcıların işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yurt Dışından Getirilen Telefonlara Yeni Düzenleme Sınırlamalar Arttı

Giriş Yap

#ankarahaber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!